Cuma , Ağustos 14 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, KKTC’de de Törenlerle Anılacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, KKTC’de de Törenlerle Anılacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81’inci yıldönümü olan yarın, Türkiye’yle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de törenlerle anılacak.

Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te tüm ülkede sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulacak; gönderdeki bayraklar yarıya indirilecek.

Başkent Lefkoşa’daki ilk tören, Atatürk Anıtı önünde yapılacak. Tören, saat 09.00’da protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulmasıyla başlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların yarıya indirilmesinin ardından Anıt Özel Defteri imzalanacak.

Anıt Özel Defteri Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TC Lefkoşa Büyükelçisi Murat Başçeri ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk tarafından imzalanacak.

Lefkoşa’daki ikinci tören ise saat 09.15’te AKM’de yer alacak. Buradaki “Atatürk’ü Anma Programı”nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği adına konuşmalar yapılacak. Ayrıca, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu konuşacak.

Anma programı, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin sunacağı “Oratoryo” ile sona erecek.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için yarın tüm ilçelerde de tören düzenlenecek.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı, Özel İzinle Gelenler Konusunda Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, özel izinle gelen bazı kişilere PCR testleri konusunda ayrıcalık yapıldığıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir