Pazartesi , Eylül 21 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı İle Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Arasında Protokol İmzalandı

Sağlık Bakanlığı İle Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi Arasında Protokol İmzalandı

Sağlık Bakanlığı ile Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi arasında protokol imzalandı.

Protokole göre, uyuşturucu bağımlıları tedavi için Pembe Köşk’e sevk edilebilecek ve hastaların tedavi masraflarının yüzde 80’i devlet tarafından karşılanacak.

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve ekibiyle birlikte Karşıyaka’da bulunan ve bağımlılıkla mücadele konusunda hizmet veren Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi’ni ziyaret etti.

Sağlık Bakanlığı ile Pembe Köşk Psikiyatri Hastanesi arasında imzalanan protokol ile artık uyuşturucu bağımlıları tedavi için Pembe Köşk’e sevk edilebilecek.

Ziyarette konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede bağımlılıklarla mücadele ve bağımlı hastaların yeniden topluma kazandırılması noktasında oldukça kararlı olduklarını vurgulayarak, “Maddi olarak tedavi olmaya imkânı olmayan gençlerimizin devlet desteğiyle tedavi olmalarını sağlamak boynumuzun borcudur” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

EL-SEN, Borcu Nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın Elektriğini Kesti

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası Başkanı Kubilay Özkıraç, İçişleri Bakanlığı’nın Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir