Cuma , Ağustos 14 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakan Oğuz, Ankara Temaslarını Değerlendirdi

Bakan Oğuz, Ankara Temaslarını Değerlendirdi

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Ankara temaslarını değerlendirerek, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la gerçekleştirdiği görüşmede ülkedeki tarımın ekonomik anlamdaki sorunlarını ve 2020’de bakanlığının plan ve projeleri hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile görüşmesinde de tarım, hayvancılık, ormancılık ve veterinerlik anlamında işbirliğini nasıl geliştirebilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Oğuz, teknik donanım altyapının geliştirilmesi anlamında kendilerine destek belirtildiğini ifade etti.

Bakan Oğuz, ülkedeki su kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması ve yağmur sularının tutulması için Türkiye Devlet Su İşleri ile birlikte 2020 yılı içerisinde bir yeraltı barajı yapılmasını istediklerini ifade etti.

Ülkede lavanta ormanı kurmak istediklerini aktaran Bakan Oğuz, “Bu yıl fidanlarımızı toprakla buluşturacağız. Lavanta ülkemizde ilk olması anlamında artı arıcılığa destek anlamında, bal anlamında büyük bir getiri olacak, farkındalık yaratacak” dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, bu konuyla ilgili olarak Türkiye’nin Orman Dairesi’ne araç gereç ve donanım sağlanması konusunda destek verileceğini kaydetti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taçoy Atlılar, Muratağa Ve Sandallar Şehitlerini Saygı Ve Şükranla Andı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Atlılar, Muratağa ve  Sandallar  şehitlerini saygı ve şükranla andı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir