Perşembe , Ağustos 13 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / GKK Emekli Subaylar Derneği, KKTC’nin 36’ncı Kuruluş Yıl Dönümü Nedeniyle, Mesaj Yayımladı

GKK Emekli Subaylar Derneği, KKTC’nin 36’ncı Kuruluş Yıl Dönümü Nedeniyle, Mesaj Yayımladı

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, KKTC’nin 36’ncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle, yayımladığı mesajda, Kıbrıs Türk Toplumunun huzur ve barış içerisinde savaşsız, ekonomik refaha sahip uluslararası hukuka entegre bir şekilde yaşamasının nihai hedefleri olduğunu belirterek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin de bir devlet olarak ilanı bu yapının bir tescilidir” dedi.

Dernek, mesajında; devam eden uluslararası görüşmelerde BM parametreleri çerçevesinde en az Rum toplumu kadar siyasal eşit bir yapı ve kararlara etkin katılımın olmazsa olmaz koşulları olduğunu ve bu esaslarda siyasi mücadelenin sürmesi gerektiğini ifade etti.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Subaylar Derneği, mesajında şunları kaydetti: “Bizler Kıbrıs Türk halkı olarak yüz yıllardır çok acılar çektik ve var olma mücadelesinde çok yollar kat ettik. Kendi toplumu için söz sahibi olma, erk olma, özne olma yönünde mücadelemiz sürecektir. Bu uğurda bizler üzerimize düşen görevi her zaman yerine getirmekten çekinmeyeceğiz. Bu vesile ile aydınlık yarınlar ve daha güzel günler dileği ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 36’ncı kuruluş yıl dönümünü ve halkımızın Cumhuriyet bayramını kutlar saygılar sunarız.”

 

KAYNAK:  EMEKLİ SUBAYLAR DERNEĞİ

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Benter: “İngiliz Üsleri Komutanı, Bölgedeki Türk Mal Sahiplerinin Korunacağı Garantisi Verdi”

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter, Vakıflar İdaresi’nin yaptığı girişimler üzerine, İngiliz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir