Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / İçişleri Bakanı Baybars: “Daha Çağdaş Bir Sistem Yaratma Önceliğiyle Yolumuza Devam Ediyoruz”

İçişleri Bakanı Baybars: “Daha Çağdaş Bir Sistem Yaratma Önceliğiyle Yolumuza Devam Ediyoruz”

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, KKTC’nin 36’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, daha çağdaş bir sistem yaratma önceliğiyle yola devam ettiklerini kaydederek, “Kıbrıs Türk halkının, geleceğe güvenle, umutla bakması; hak ettiği standartlara kavuşması ve mutluluğu önceliğimizdir” dedi.

Baybars, mesajında şunları kaydetti: “Devletimizin 36’ncı kuruluş yıldönümü kutladığımız bugünde, geçmişte zor koşullar altında büyük mücadele ve özveri ortaya koyanları unutmadan, yarına daha yakışır, daha hazır, çağdaş değerleri daha da ileriye taşıyarak, halkımızın refahı, huzuru ve mutluluğu için çalışıyoruz. Gençlerimizin ülkelerini sevgiyle sahipleneceği, planlı yapılaşan, adaletin tesis edildiği, hak edenin hakkını aldığı, daha çağdaş bir sistem yaratma önceliğiyle yolumuza devam ediyoruz.  Kıbrıs Türk Halkının, geleceğe güven içinde umutla bakması, 21. yüzyılda halkımızın hak ettiği standartlara kavuşması ve mutluluğu önceliğimizdir. Kıbrıs Türk Halkının her zaman özgür ve bağımsız bir devlette yaşaması için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan mücahitlerimize hürmetlerimi sunar, sağlıklı günler dilerim.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, tüm halkımıza esenlikler dilerim.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir