Cuma , Ocak 15 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kıbrıs Türkü’nü Rum Oyunlarının Esiri Haline Getiremez

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse Kıbrıs Türkü’nü Rum Oyunlarının Esiri Haline Getiremez

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda,  “Avrupa Birliği başta olmak üzere kimsenin Kıbrıs Türkü’nü Rum oyunlarının esiri haline getirmeye hakkı yoktur. Anavatan ve garantör ülke olarak, milli davamız Kıbrıs’ın ve Kıbrıs Türkü’nün yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, mesajında, Tarihi ve ahdi yükümlülükler çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının karada olduğu gibi, denizlerde ve göklerde de gururla dalgalanması için her türlü gayreti göstereceklerini kaydetti.

Erdoğan, Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’de tespit edilen hidrokarbon kaynakları üzerindeki haklarının gasp edilmesine asla izin vermeyeceklerini de ifade ederek, geçmişte Kıbrıs Türkü’nün varlığına yönelik tehditler nasıl bertaraf edilmişse, bundan sonra da hak ve menfaatlerinin aynı şekilde korunacağını belirtti.

Erdoğan mesajında şunları kaydetti: “Bu iftihar gününüzde, Türk milletinin ayrılmaz parçası olarak gördüğümüz Kıbrıs Türkü’nün bağımsızlık coşkusunu ve sevincini bir kez daha paylaşıyoruz. Şahsım ve Türkiye’deki 82 milyon kardeşiniz adına 15 Kasım Cumhuriyet Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hürmetle yad ediyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Kıbrıs Türk halkına huzurlu, güvenli ve müreffeh bir gelecek diliyorum.”

 

KAYNAK: AA

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir