Perşembe , Ekim 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay, ELAM’dan Yapılan Açıklamaya ve Rum Liderliğin Suskunluğuna Dikkat Çekti

Özersay, ELAM’dan Yapılan Açıklamaya ve Rum Liderliğin Suskunluğuna Dikkat Çekti

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,  ELAM’dan yapılan cüretkar açıklamaya ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile siyasi partilerinin bayrak yakma eylemine sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Özersay, paylaşımında, “Bayrağımızın yakılması ve ertesinde Dışişleri Bakanlığı olarak göstermiş olduğumuz tepkiye cevaben ELAM’dan gelen cüretkar açıklama kadar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi siyasi partilerinin ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin suskunluğu dikkat çekicidir. Kıbrıs Türklerini hedef alan bu tür hareketlerin suskun kalınarak onaylanmasıdır aslında asıl tehlikeli olan” ifadesini kullandı.

Kudret Özersay, “Özellikle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiades’in bu olaylar karşısında bunları kınayan doğru bulmadığını söyleyen bir açıklama yapmadıkça ve şiddeti teşvik eden bu tür davranışlara karşı tedbir almadıkça Kıbrıs’ta mevcut güvensizlik derinleşir. Anastasiades’i sorumluluğunun bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum. Bu suskunluk hayra alamet değil” dedi.

 

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Piyade Er Allahverdi Kılıç, Şehit Edilişinin 25. Yıl Dönümünde Düzenlenen Törenle Anıldı

  Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda askerlik hizmetini yaparken, görevi başında Rum askerlerinin menfur bir saldırısı sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir