Çarşamba , Ağustos 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Başlıca Amaç, Çocuklar İçin Barış Ve Adaletli Bir Dünya Yaratmak Olmalı”

Başbakan Tatar: “Başlıca Amaç, Çocuklar İçin Barış Ve Adaletli Bir Dünya Yaratmak Olmalı”

Başbakan Ersin Tatar, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yayımladığı mesajında,  insanlığın ve tüm devletlerin başlıca amaçlarının yarının büyükleri çocuklar için barış ve adaletli bir dünya yaratmak olması gerektiğini belirtti.

Tatar, mesajında, dünyanın önemli bir bölümünde çocukların hala, savaşların, terörizmin, açlığın, susuzluğun, yetersiz sağlık hizmetlerinin, bölünen dağılan ailelerin başlıca mağdurları olduğuna işaret etti.

Tatar, 20 Kasım 1989 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde çocukların karşı karşıya kaldıkları hak ihlallerini gündeme taşımak amacıyla kutlanmakta olan “Dünya Çocuk Hakları Günü” üzerinde daha da önem vererek durulması gerektiğini söyledi.

Tatar açıklamasına şöyle devam etti;
“Biz yetişkinler çocukların bizlerin geleceği olduğundan hareketle üzerimize düşenleri yapmalıyız ki yarınlar daha aydınlık, daha güzel olsun. Birleşmiş Milletler Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde ifade edilenleri benimsemek bunları uygulamaya koymak bizler için bir ödevdir. Sözleşmede de ifade edildiği üzere her çocuğun ayrım gözetmeksizin yaşama, gelişme, kendisi ile ilgili süreçlere katılarak görüş bildirme ve kendi yararına uygun davranılmasını isteme hakkı vardır. Buna uymamız ve gereğini yapmamız şarttır. Bu düşüncelerle 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününü kutlar, dünyanın en değerli varlıkları tüm çocuklara sevgilerimi sunarım”

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir