Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Baybars: “Belediye Başkanlarımız Ve Ekipleriyle Son Aşamayı Değerlendirdik”

Baybars: “Belediye Başkanlarımız Ve Ekipleriyle Son Aşamayı Değerlendirdik”

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, sona gelinen Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı’nda sürecin başından beri izledikleri katılımcılık ilkesinden ödün vermeden bakanlığın çalışmalarına devam ettiğini vurguladı.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yapılan yazılı açıklamada, Baybars, İmar Planları özelinde İçişleri Bakanlığı olarak görüşlerinin özellikle merkeziyetçi bir anlayışla değil, yerel yönetimlerinde imar planları süreçlerine etkin katılımlarını her zaman önemsediklerine dikkat çekti.

Bu amaçla yerel yönetimlerle en baştan bir işbirliği protokolü imzaladıklarını hatırlatan Baybars, bu imzalanan dörtlü protokolle de hem Mağusa, hem İskele, hem de Yeniboğaziçi Belediyesi’nin imar ekipleri, mühendisleriyle Şehir Planlama İmar ekinin ortak çalışmasını sağlayacak bir mutabakat metninin ortaya konduğunu hatırlattı.

Baybars Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu ortak çalışmalar çerçevesinde sürecin başından beri belediye başkanları ve ekipleri ile birçok toplantı yaptıklarını hatırlatarak, bu toplantıların sadece Lefkoşa’da değil, bölgesel bazda da yapıldığını vurguladı.

“Halen daha da en iyiyi nasıl yaparız diye belediye başkanlarımız ve ekipleriye istişare içerisinde çalışıyoruz” diyen Baybars, 150’den fazla katılımcının ve paydaşın olduğu bir ortamda ne merkezi karar vericilerin, ne yerel yönetimlerin, ne de diğer kurum ve kuruluşların tüm taleplerinin bire bir tatmin edilmesinin mümkün olduğunu, fakat ortak akılla en iyiyi bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı’nda, son güne kadar ortak akılla hareket etmeye devam edeceklerini söyleyen Bakan Baybars, “Yılların plansızlığına karşı katılımcı bir anlayışla çalışıldığını ve nihayetinde de ortak bir noktaya gelindiğini söyleyebiliriz” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir