Perşembe , Aralık 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bakanlar, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar kutlama mesajları yayınladılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bakanlar, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar kutlama mesajları yayınladılar.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bakanlar, sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşlar kutlama mesajları yayınladılar.

ÇAVUŞOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Öğretmenlik; insanlık tarihi boyunca güzellikleri büyütme ve yayma çabasını taşıyan kadim bir meslektir. Öğretmenlik mesleğinin tarihi ise medeniyetin gelişim tarihiyle beraber seyreder zaman içinde” ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu mesajına söyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anarken, yarınların mimarı olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü gönülden kutluyor, meslektaşlarımı saygı ile selamlıyorum.”

SUCUOĞLU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla andığı mesajında, ülkenin her köşesinde fedakârca çalışarak, çocukları geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

ÖZÇINAR

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, aydınlık yarınların mimarları, dünden bugüne her çocuğun hayatına dokunan öğretmenlerin, toplumların gelişmesine çok değerli katkılar sağladığına işaret etti.

KIBTES

Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES) Başkanı Himmet Turgut, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 1940’lı yıllarda Kıbrıs Türk halkının dini, bayrağı ve tarihini unutmaması için çalışmış Refika öğretmenin mücadele ruhunu selamladı.

KKTC TEKNİK ÖĞRETMENLER DERNEĞİ

KKTC Teknik Öğretmenler Derneği Başkanı Ahmet Arslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği vatan ve millet sevgilisiyle dolu tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Murat Zeki Civelek, mesajında, gelecek nesilleri yetiştiren ve yaptıkları özverili çalışmalar hiçbir maddi değerle ölçülemeyen öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmeler Günü’nü kutladı, bu denli önemli ve hassas bir mesleği icra eden öğretmenlere saygı ve sevgilerini sundu.

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir