Salı , Ocak 18 2022
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: “Doğalgaza dönüşümün sağlanması, hem daha ucuz hem daha kaliteli bir yatırım yapılması bizim için mutlaktır”

Taçoy: “Doğalgaza dönüşümün sağlanması, hem daha ucuz hem daha kaliteli bir yatırım yapılması bizim için mutlaktır”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Türkiye ile KKTC arasında bir doğalgaz boru hattının mutlaka olması gerektiğini belirtti.

Taçoy, doğalgaz boru hattı ile bölgeden çıkarılacak gazın da Türkiye üzerinden Avrupa’ya ihracatının olabileceğini ifade etti.

Bakanlık açıklamasına göre, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalar yapan Taçoy, uluslararası uzmanların hazırladığı raporlarda, doğalgaz boru hattının mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğinin vurgulandığını söyledi.

TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında bir elektrik ve doğal gaz hattı kurulması için çalışmaların devam ettiğini açıklamıştı.

Doğalgaz boru hattının sadece tek başına ele alınmadığını, enterkonnek (elektrik) sisteminin de bu projeye dahil olduğunu belirten Taçoy, “Doğalgaz boru hattının çevreci olması dolayısıyla, çevreye etkilerinin olumsuz olmaması dolayısıyla Kuzey Kıbrıs’ta kullanılan akaryakıt, fosil yakıtların bir tarafa, doğalgaza dönüşümün sağlanması hem daha ucuz hem daha kaliteli bir yatırım yapılması bizim için mutlaktır” dedi.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ın Ziyaret Saatlerinde Düzenleme Yapıldı

  Kapalı Maraş’ın 08 Ekim 2020 tarihinde yaya ziyaretine açılan bölümündeki uygulanan  08.00 – 20.00 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir