Salı , Ağustos 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy: “Akdeniz’de Türkiye’siz Bir Enerji Koridoru Olamaz”

Taçoy: “Akdeniz’de Türkiye’siz Bir Enerji Koridoru Olamaz”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Milliyet’e yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz’de olduğu düşünülen gazı boru hattıyla Avrupa’ya ulaştırmak gerektiğine işaret ederek, ortaya atılan projelerin pahalı ve rekabet edilemeyecek projeler olduğunun altını çizdi.

Bölgede enerji koridoru için Türkiye’siz bir formülün olmayacağının herkes tarafından bilindiğini ifade eden Taçoy, “Herkesten kendi menfaatleri için değil dünya menfaatleri için formül beklenmektedir. Olaya ekonomik değil siyasi bakıyorlar. Bundan vazgeçmeleri lazım” dedi.

Türk tarafının Doğu Akdeniz’in barış denizi olmasını istediğini ve bu yönde adımlar attığına dikkat çeken Taçoy, “Paylaşımdan, adil yaklaşımdan hareket ettik. Ama Rum komşularımız bunu yapmadı” ifadesini kullandı.

Taçoy, uluslararası şirketleri dikkatli davranmak çağırdığı açıklamasında, “Rumların oyunlarına gelerek, atacakları adımlar kendilerine pahalıya patlar. Kimse, bölgede Türkiye’nin ve Kıbrıslı Türklerin haklarını gasp edemeyecek. Bunu göze almasınlar, bedeli mutlaka ağır olur” dedi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir