Çarşamba , Ağustos 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sucuoğlu: “Kadınlar Çekinmesin İlgili Dairelere Başvursun”

Sucuoğlu: “Kadınlar Çekinmesin İlgili Dairelere Başvursun”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası Kadın ve Çocuk Hakları Komitesi’ni kabulünde yaptığı konuşmada, kadınlar ve çocuklara yönelik şiddetin normalleştirilemeyeceğini belirterek, “şiddet başladıysa devam eder, kadınlar hiç çekinmeden ilgili dairelere başvursun, ALO 183 ile polis 155 hatlarını arasın” dedi.

Kadının şiddeti kabullenmemesi gereğine dikkat çeken Sucuoğlu, “Lütfen bizlere ulaşın, bizler gereken her türlü katkı ve yardımı yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.Bakan Sucuoğlu konuşmasında kadın sığınma evlerini diğer bölgelerde açmayı hedeflediklerini de kaydetti.

Sucuoğlu, “Biz bunu ikinci büyük şehrimiz Gazimağusa’da açma hedefi koyduk. Bu konuda çalışmamız var inşallah önümüzdeki aylarda bunu gerçekleştiririz. Hemen arkasından Girne’ye geçeceğiz. Bu bütün ilçelerde hedeflediğimiz bir noktadır” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu, kadına yönelik şiddetin sadece Kuzey Kıbrıs’ta olmadığını bunun global bir sorun olduğunu ifade ederek, ülkemizde 9 yılda 22 kadının cinayete kurban gitmesinin üzücü olduğunu söyledi.

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin daha işlevsel olabilmesi için yasadaki eksikliklerin giderilmeye çalışıldığını da ifade eden Sucuoğlu, yasanın önümüzdeki hafta Başsavcılığa ardından da Bakanlar Kurulu ve Meclis’e sevk edileceğini belirtti.

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir