Cuma , Ağustos 14 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Dernekler Platformu, Kıbrıs Konusu İle İlgili Taleplerini Mektupla Erdoğan’a İletecek

Milli Dernekler Platformu, Kıbrıs Konusu İle İlgili Taleplerini Mektupla Erdoğan’a İletecek

Milli Dernekler Paltformu, Berlin görüşmesinde, 51 yıldır devam eden sonuçsuz federasyon görüşmelerinde  bir arpa boyu yol gidilemediğinin  bir kez daha ortaya konulduğunu belirtti.

Milli Dernekler Platformu  adına açıklama yapan Rauf Raif Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça, “Biz Kıbrıs Türk halkı olarak artık bu yalanları dinleyerek zaman kaybetmek  istemiyoruz” diyerek, Milli Dernekler Platformu olarak taleplerini ve  düşüncelerini içeren mektubu yarın saat 11.00’de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçiliğine takdim edeceklerini kaydetti.

Akça, 51 yıldır sürdürülen ve her defasında Rumların uzlaşmaz tavırları yüzünden çözüme ulaşmayan  Kıbrıs müzakerelerinden  sadece Kıbrıs Türk halkının zarara gördüğünü kaydetti.

Akça, Platform olarak Kıbrıs Türk halkına uygulanan ve bir insanlık suçu olan  haksız ambargo ve izolasyonların kaldırılmasını talep eden  ilk mektubu  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e ilettiklerini kaydederek, AB ve BM’nin  Kıbrıs Türk halkını dünyadan tecrit etmesine son verilmesinin en önemli talepleri olduğunun altını çizdi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı, Özel İzinle Gelenler Konusunda Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, özel izinle gelen bazı kişilere PCR testleri konusunda ayrıcalık yapıldığıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir