Pazartesi , Ocak 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Taraflar Kendi İşlerine Öyle Geldiği İçin Ölmüş Olan Bir Sürece Canlı Muamelesi Yapıyor”

Özersay: “Taraflar Kendi İşlerine Öyle Geldiği İçin Ölmüş Olan Bir Sürece Canlı Muamelesi Yapıyor”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Berlin’de gerçekleştirilen 3’lü görüşme ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kimisi statükonun konforuna doyamadığı için, kimisi yıllardır ‘tek yol federasyon’ dediği ve dediğinden dönemediği için, kimisi ise ‘statüko da nihayetinde göreceli bir istikrar sağlıyor’ dediği için ‘50 yıldır ne yapılıyor ve yapılamıyorsa ona aynen devam edelim’ şeklinde bir açıklama geldi Berlin’den. Yani aynı tren, aynı rayda, aynı yolda bugüne değin nasıl gider gibi yapıp bir yere varamadıysa, eğer kimse cesaret gösterip de bu anomaliyi sorgulamazsa yine bir yere varamayacak maalesef” ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs sorununda “tarafların kendi işlerine öyle geldiği için aslında ölmüş olan bir sürece canlı muamelesi yaptığını” belirterek, “Ortada bir cenaze var, kimse kaldırmaya cesaret edemiyor. Bütün mesele budur bence” dedi.

Özersay, “1968 yılından bu yana bizi bir yere götürmeyen kısır bir süreci önce kaybettik, Berlin’de aynı kısır süreci yeniden bulduk. Halinden memnun olanlara hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir