Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türkleri’ne seçme ve seçilme hakkı verilmesi için çalışma başlatacağız”

Başbakan Tatar: “İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türkleri’ne seçme ve seçilme hakkı verilmesi için çalışma başlatacağız”

Başbakan Ersin Tatar, Londra’da Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın tarafından onuruna verilen yemeğe katıldı ve basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında, İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türkleri’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini söyleyen Başbakan Tatar, bunun artması için çaba göstereceklerini söyledi.

Tatar, Londra’daki Kıbrıslı Türkler için seçme ve seçilme hakkı verilmesi konusunda hükümet olarak çalışma başlatacaklarını da kaydetti.

Kıbrıs konusuna da değinen Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs konusunda yürütülecek siyasetin sadece federal çözüme endeksli olmaması gerektiğine vurgu yaptı, “Federal çözüm masada olsun ama alternatif öneriler de olsun” dedi.

Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere de değinerek, Türkiye’nin bu meseleye ciddi ciddi sarıldığını ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki öneminin daha da arttığını söyledi. 

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir