Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkan Yardımcısı Töre, 3 Aralık Engelliler Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Meclis Başkan Yardımcısı Töre, 3 Aralık Engelliler Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “3 Aralık Uluslararası Engelliler Gününün benimsenmesi ve etkinlikler düzenlenmesinin insanlığa farkındalık yaratması için önemli olduğunu vurguladı.

Töre, dünya nimetlerine dalıp gidenlere hatırlatma olarak da nitelenen Engelliler Gününün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de devlet ve hükümetin yanında, Meclise, Sivil Toplum Örgütlerine ve tüm halka “uyarı” verilmesi gerektiği görüşünü dile getirdi.

Töre mesajında şunları kaydetti: “Engellilerin ve ailelerinin yaşadığı ekonomik, sosyal, kültürel problemler daha geniş platformlarda değerlendirilmelidir. Yıllardır devlette engelliler için Anayasa emri olan istihdamlar yapılmaktadır. Engellilerin sınıflaması yapılarak devlette istihdamlar yapılmalı, engellilerin sosyal hayata ve toplumsal yaşama yapacakları katkılar projelendirilmelidir.
Beyinlerde oluşan engel fiziksel engelden çok daha fazla olduğu bir düzende sorunlar daha da artmaktadır. Sosyal adalet önce engellilerin sorunlarını çözmekle sağlanabilir”.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güney Kıbrıs’ta 30 Yeni Vaka

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde dün yapılan 2 bin 685 Koronavirüs test sonucunda 30 yeni pozitif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir