Salı , Eylül 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy Türkiye-Libya Anlaşmasını CNN TÜRK’e Yorumladı

Taçoy Türkiye-Libya Anlaşmasını CNN TÜRK’e Yorumladı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, CNN Türk’e Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşmayı değerlendirerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Libya ile yaptığı anlaşma sonrasında artık sadece adalardan kaynaklanan hakları ile bölgede iddia öne süren Yunanistan’a tam anlamıyla dur diyebilecek bir noktaya geldiğinin altını çizerek, anlaşmanın öneminin büyük olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bölgede artık adını duyurmuş ve varlığını kabul ettirmiş bir ülke olduğuna işaret eden Taçoy, Libya ve başka diğer ülkelerin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıyabilecekleri bir noktaya gelindiğine vurgu yaptı. Taçoy, yakın gelecekte bu yönde adımların atılmasının yüksek olasılığı bulunduğunu ifade ederek, çalışmaları her açıdan sürdürdüklerini kaydetti.

Bölgede büyük bir rezerv bulunduğunun düşünüldüğünü belirten Taçoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye’nin kendi hak sahalarında çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı. Taçoy, önümüzdeki yıl Mart ayında net sonuçların alınmaya başlanacağını sözlerine ekledi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

NATO’da 6’ncı Türkiye-Yunanistan Toplantısı Bugün Yapılacak

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında “Ayrıştırma Usullerinin” ele alınacağı teknik toplantılardan 6’ncısının bugün saat 14.00’te NATO …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir