Pazartesi , Temmuz 13 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yetkililerini Kabul Etti

Başbakan Tatar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yetkililerini Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Şubesi yetkililerini kabulünde yaptığı açıklamada, 1974’den sonra Kıbrıs Türk halkının büyük kazanımları olduğunu, bunun en güzel göstergesinin de KKTC olduğunu ifade ederek, KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki doğal gaz paylaşımı ve ruhsatlandırma noktalarında da etkin rolü olduğunu belirtti.

KKTC’nin bugün geldiği noktanın 1974’de gerçekleşen Barış Harekatı’nın ne kadar isabetli bir adım olduğunun kanıtladığını kaydeden Tatar, o zamandan beri de sonuçsuz müzakere süreçleri yaşandığını söyledi.

Rumların iyi niyetten yoksun şekilde Kıbrıslı Türklerin haklarını vermemek için direndiğini, onların istediğinin çoğunluğun yönetiminde bir üniter devlet olduğunu anlatan Tatar, “Biz böyle bir şeyi asla kabul edemeyiz. Kıbrıs Türk halkı Türkiye’nin garantörlüğünü ister” dedi.

Tatar, var olmaya devam etmek için birlik beraberlik içinde yaşamaya devam etmek gerektiğini söyleyerek, tüm gazilere sevgi ve saygılarını iletti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya şubesi üyeleri de, Tatar’a gönderilen selamları iletti ve Tatar’ı Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin ölüm yıldönümü etkinlikleri Şeb-i Arus’a davet etti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İskele Belediyesi Online Ödeme Sistemi Devrede

İskele Belediyesi’nde “Online Ödeme Sistemi” devreye girdi. İskele ve köylerinde yaşayan ve taşınmazı bulunan herkes, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir