Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanlığındaki Toplantı 1,5 Saat Sürdü…Tatar: “3’lü Görüşmeden Sonra Herhangi Bir Hareketlilik Ve Beklenti Yok”

Cumhurbaşkanlığındaki Toplantı 1,5 Saat Sürdü…Tatar: “3’lü Görüşmeden Sonra Herhangi Bir Hareketlilik Ve Beklenti Yok”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Berlin temasları hakkında Mecliste temsil edilen siyasi partileri bilgilendirdi.

Cumhurbaşkanlığında yaklaşık bir buçuk saat süren toplantı sonrası basına açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın kendilerini Berlin temasları ile ilgili bilgilendirdiğini ifade ederek, 5’li bir görüşme olacağı beklentisinin olmadığını, çünkü KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimi, İngiltere’de seçim, ayrıca Türkiye’nin bu yönde açıklamaları olduğunu ve 3’lü görüşmeden sonra herhangi bir hareketlilik ve beklenti olmadığını söyledi.

Başbakan Tatar, görüşmede İngiltere temaslarında gündeme gelen yurtdışında yaşayan vatandaşların seçme ve seçilme haklarıyla ilgili değerlendirmelerinin olduğunu da ifade etti.

Tatar, Yargıç sayısı ile savcı ve yargıçların yaşlarının artırılması konusunu gündeme taşıdıklarını ifade ederek, ” Cumhurbaşkanının görüşü bu kritik noktada anayasa değişikliği yapılacaksa daha kapsamlı bir değişiklik olmasıdır. Dolayısıyla bunlar da tartışılmıştır” dedi.

Ulusal Birlik Partisi olarak bu konuları değerlendirip gerekli açıklamaları yapacaklarını ifade eden Tatar, sonuç olarak yurtdışında yaşayan vatandaşların bu konuda bir beklentisi olduğunu ve bütün bunların enine boyuna tartışılacağını söyledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir