Pazartesi , Temmuz 13 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 7. KKTC Engelsiz Bilişim Günleri Başladı

7. KKTC Engelsiz Bilişim Günleri Başladı

7’nci KKTC Engelsiz Bilişim Günleri bugün başladı. Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğindeki etkinlik Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Engelsiz Bilişim Platformu ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Sivil toplum örgütleri, ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlarla üniversitelerin katılımıyla dört farklı panel ve özel eğitimde kodlama eğitimi şeklinde gerçekleşecek etkinlik iki gün sürecek.

Etkinlikte bir konuşma yapan Başbakan Ersin Tatar, KKTC’de devletin insanlara hizmet ederken engelli insanların hayatlarının kolaylaştırılması, uygar ve medeni ülkelerde olduğu gibi tüm hassasiyetleri gerekli düzenlemelerle devletin imkanları zorlanarak yapılması için gerekli her türlü çalışmayı yaptıklarını dile getirdi. Tatar, engelli vatandaşlara eşitlik temelinde sahip çıkmak için insan odaklı yaşamda çalışmalara devam edildiğini kaydetti.

Devletin sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştığını söyleyen Tatar, teknolojinin, iletişimin ve her türlü bilginin engelli vatandaşlara nasıl ulaştırılabileceği konusunda gerekli desteğin verileceğini belirtti.

Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu Başkanı Günay Kibrit de açılışta yaptığı konuşmada, 7. KKTC Engelsiz Bilişim Günleri etkinliğinin her geçen yıl daha etkin ve güzel olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakanlık Engelli Hizmetleri Koordinasyon Kurulu’nun birincil misyonunun ülkede yaşayan engellilerin devletle olan bağlar arasına köprü kurarak, yasa, tüzük ve yönetmenliklerin koordinesini sağlamak olduğunu kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’den, Ermenistan’ın Azerbaycan’a Yönelik Saldırısına Tepki

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınadı. TC Dışişleri Bakanlığından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir