Çarşamba , Ağustos 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar, Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıs Türklerine “Siz İradenizi Sandığa Yansıtmayın” Denilmesini Doğru Bulmadığını Söyledi

Tatar, Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıs Türklerine “Siz İradenizi Sandığa Yansıtmayın” Denilmesini Doğru Bulmadığını Söyledi

Başbakan Ersin Tatar, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, İngiltere ziyareti sonrası gündeme gelen Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıs Türklerinin seçme ve seçilme hakları ile ilgili olarak konunun tartışılması gerektiğini söyledi ve bunun için anayasa değişikli gerektiğine dikkat çekti.

Başbakan Tatar, İngiltere’de birçok vatandaşla bir araya geldiğinin altını çizerek, seçme ve seçilme hakkı konusunda büyük talep olduğunu söyledi.

Tatar, programda,Kıbrıs konusuna da değinerek,  “Kıbrıs meselesi çözülürse doğalgaz Türkiye üzerinde aktarılacak” dedi ve Rum tarafının çözüm olmadan muhatap almadığını vurguladı.

Başbakan Tatar, “Bütün ciddi işlere rağmen Rum tarafı ciddi bir müzakereye giremiyor. Rum tarafı diyor ki; ‘her hangi bir müzakere başlayacak olursa Türkiye sondaj çalışmalarını sonlandıracak.’ Buna inanır mısınız siz. 2020’de 5 kuyu kazacak, Türkiye bu yoldan vazgeçmez. Buradaki zenginlikten biz de payımızı alacağız. Rumlar kazacak, bulacak, çözümden sonra vereceklermiş, buna kim inanır?” ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Özersay: “Umarım Bu Elim Olayda Ölü Sayısı Artmaz Ve Lübnan En Kısa Sürede Yaralarını Sarar”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir