Cuma , Ağustos 14 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Tatar: “Kaynakların En İyi Şekilde Yönetilmesi Gerekli”

Tatar: “Kaynakların En İyi Şekilde Yönetilmesi Gerekli”

Başbakan Ersin Tatar, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, kaynakların en iyi şekilde yönetilmesi gerektiğine işaret ederek, niyetlerinin yerel gelirlerin daha da artması olduğunu ve bu yönde çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Tatar, bütçe görüşmelerinin tamamlanmasıyla sıkıntıların da aşılmasının hedeflendiğini belirterek, 2020 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı ile sürdürebilir mali yılın yapılandırılması, mali tedbir alınması, ekonomide tedbir alınması ve tahmin edilen giderlerin nasıl karşılanacağı konularının önemine işaret etti.

TC’den gelen ve iç kaynakların büyüklüğüne göre ek gelir veya ek tasarrufları olabileceğini dile getiren Tatar, 2020 yılı içerisinde hedeflenen yatırım ve mükellefiyetleri yerine getirmek amacında olduklarını söyledi.

Niyet ve hedeflerinin gerekli kaynakların yaratılmasıyla mükellefiyetlerini yerine getirmek olduğuna dikkat çeken Tatar, bütçenin komitede uzun uzun tartışılarak ve üzerinde çalışılarak buraya geldiğini belirterek, çalışmalara katkı koyanlara teşekkür etti.

Kıt kaynakların dağılımında önceliklerin öne alınarak çalışmaların yapıldığını dile getiren Tatar, ekonominin kayıt altına alınması için katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taçoy Atlılar, Muratağa Ve Sandallar Şehitlerini Saygı Ve Şükranla Andı

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Atlılar, Muratağa ve  Sandallar  şehitlerini saygı ve şükranla andı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir