Pazar , Mart 7 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Anlayışımız, Harcamaların Kendi Sporcularımıza Ve Altyapımıza Yapılmasıdır”

Başbakan Tatar: “Anlayışımız, Harcamaların Kendi Sporcularımıza Ve Altyapımıza Yapılmasıdır”

Başbakan Ersin Tatar, katıldığı bir etkinlikte, Ambargolarla ilgili bir soruya verdiği yanıtta, ambargolara karşı verilecek mücadelenin uzun vadeli bir mücadele olduğunu kaydetti.

Başbakan Tatar, yabancı siyasilerin; ambargoların ve sporun siyasete karıştırılmasının yanlış olduğunu dile getirdiğini ifade etti.

Yurt dışından yüksek meblağlar ödenerek futbolcular getirilmesine de değinen Tatar, yurt dışından futbolcu getirilmesiyle, kulüplerdeki bazı genç futbolcuların takımda yer alama fırsatı bulamadığını, bunun kulübün tabanından kayıplar yaşanmasına neden olabileceğini ifade etti. Tatar, “Anlayışımız, harcamaların kendi sporcularımıza ve altyapımıza yapılmasıdır” dedi.

Okullardaki spor olanaklarıyla ilgili bir soruya Başbakan Tatar, eğitime bütçede ayrılan payın yüzde 11 olduğunu, bunun yeterli olmadığının görüldüğünü, okullardaki spor tesislerindeki eksikliklerin zaman içerisinde tamamlanacağına inandığını ifade etti.

Sporcu geliştirme noktasında Tatar, çocuklarda yetenek keşfinin aileden başladığını, bunun toplum olarak da bir seferberlik gerektirdiğini belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir