Pazartesi , Ağustos 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Dikkat! Fırtına ve şiddetli yağış geliyor

Dikkat! Fırtına ve şiddetli yağış geliyor

KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi, Meteoroloji Dairesinin uyarılarını dikkate alarak kamuoyunu bilgilendirme amacıyla bir duyuru yayınlayarak önümüzdeki saatlerde şiddetli yağış ve fırtına olacağı; tüm bölgelerin bundan etkilenebileceği öngörüsü üzerine fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için; dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi’nden yapılan açıklamada, Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, sel-su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerektiği uyarısında bulunuldu.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Gönyeli’de Proje Çalışmaları Nedeniyle Yol Kontrollü Tek Şerit Olacak

Gönyeli Belediyesi, “Atatürk Caddesi 3’üncü Etap Dönüşüm Projesi” çalışmaları nedeniyle yarın Gönyeli Cami ile Gönyeli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir