Cumartesi , Ocak 18 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Kıbrıs Müzakereleriyle İlgili Şimdi Ne Değişti De Devam Ediyoruz?”

Başbakan Tatar: “Kıbrıs Müzakereleriyle İlgili Şimdi Ne Değişti De Devam Ediyoruz?”

Başbakan Ersin Tatar, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili Crans Montana’da her şeyin çöktüğünü, masanın da Rum tarafının üzerine devrildiğini söyledi. “Şimdi ne değişti de devam ediyoruz?” diye soran Tatar, Berlin görüşmesinin gayri resmi olduğunu vurguladı ve seçime yönelik bir hareket olarak değerlendirerek, “şov yapıldı” ifadesini kullandı.

Başbakan Tatar son olarak kapalı Maraş ile ilgili de şunları kaydetti: “Maraş 45 yıldır kapalı. Madem ki hala görüşmeler devam ediyor ve umut yok, daha fazla kapalı kalmasının anlamı yok. Orası KKTC sınırları içinde. Burası bu saatten sonra KKTC’nin içinde olacaktır. Buranın açılması önemlidir. Uluslararası hukuka göre gereği yapılacaktır. Eski sahipleri Taşınmaz Mal Komisyonuna başvuracak, burada komisyon malları eski sahiplerine verecek. Bu malları KKTC yönetiminde açacaklar. Beğenmezler ise satacaklar.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Girne Belediyesi yeni hizmet binası faaliyete başladı

Girne Belediyesi, dün, Ecevit Caddesi’ndeki 68 numaralı yeni hizmet binasına taşınarak hizmet vermeye başladı. Belediyeden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir