Perşembe , Ocak 21 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ekonomi Bakanı Taçoy’dan “İHA” yorumu: “Herkes bilsin ki Kıbrıs Türkü asla yalnız ve çaresiz değildir”

Ekonomi Bakanı Taçoy’dan “İHA” yorumu: “Herkes bilsin ki Kıbrıs Türkü asla yalnız ve çaresiz değildir”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’dan da İHA yorumu geldi. Taçoy, Türkiye Cumhuriyeti devletinin “Mavi Vatan”ı korumaktaki kararlılığını kimsenin test etmemesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin hem Anavatan hem de garantör olarak her durum ve koşulda Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu görmenin huzuru içerisinde başta Güney Kıbrıs Rum Yönetimi olmak üzere, Doğu Akdeniz’de Kıbrıs Türk Halkı’nın haklarına el uzatan herkese bu tutumlarından vazgeçme çağrısı yapan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, “Herkes bilsin ki Kıbrıs Türkü asla yalnız ve çaresiz değildir” dedi.

Rum yönetiminin hem Kıbrıs adasını hem de Doğu Akdeniz’i barut fıçısına çevirmek adına attığı adımlardan bir an önce vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Hasan Taçoy, “Rum silahlanmasının yıllardır pervasızca” devam ettiğini, son olarak Amerikan Senatosu’nda alınan “silah ambargosunun kaldırılması” kararının da Rum yönetimini bu yönde cesaretlendirecek bir yanlış adım olduğunu vurguladı.

Kaynak: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir