Pazar , Ocak 17 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TBMM Başkanı Şentop “Türkiye, KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki Hak ve Hukukunun Yanında”

TBMM Başkanı Şentop “Türkiye, KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki Hak ve Hukukunun Yanında”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Türkiye Büyük Millet Meclisi ev sahipliğinde  düzenlenen 12. Asya Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu toplantısı çerçevesinde bulunduğu Antalya’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, görüşmede yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının özgür iradesini temsil eden Cumhuriyet Meclisi’nin uluslararası alanda görünürlüğünün sağlamlaştırılmasının kendileri için büyük bir önem taşıdığını ifade ederek, bu bağlamda özellikle Türkiye’de düzenledikleri tüm etkinliklerde KKTC’li parlamenterleri aralarında görmek istediklerini söyledi.

“KKTC’de yaşayan soydaşlarımızın arzu ettikleri barış ve refaha ulaşacaklarına inanıyorum” diyen Şentop, Türkiye’nin hem KKTC’nin Doğu Akdeniz’deki hak ve hukukunun yanında olduğunu hem de uluslararası hukuktan kaynaklı bölgedeki kendi haklarının takipçisi olduğunu kaydetti. Şentop, “KKTC’nin bundan sonraki süreçte de daha çok uluslararası ilişkiler geliştirmesi için yanında olacağız” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da konuşmasında, Türkiye ile birlikte KKTC’nin geleceğini daha sağlam temellerde oluşturmak için yatırımlara devam ederken, siyasi geleceğini de şekillendirmek için mücadeleyi sürdürdüklerini söyledi.

Uluçay, zaman zaman özellikle ekonomik sıkıntılar konusunda  inişler çıkışlar olsa da birlikte mücadele edildiği sürece tüm soruların üstesinden gelineceğine olan inancını dile getirdi.

Asya Parlamenter Asamblesi Genel Kurulu çerçevesinde Antalya’da bulunan Uluçay ve beraberindeki heyetin bugün KKTC’ye dönmesi bekleniyor.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci Dönem Mesleki Asteğmen ve 43/2’nci Dönem Çavuş Celbi Ant İçti

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın 43/4’üncü Dönem Asteğmen, 43/5’inci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir