Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ersoy, Tatar’ı Ziyaret Etti

Ersoy, Tatar’ı Ziyaret Etti

Başbakan Ersin Tatar, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın 62’nci yurt dışı ofisinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki açılışını gerçekleştirmek için KKTC’ye gelen Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u kabul etti.

Kabulde konuşan Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın yaptığı yatırımlardan Kıbrıs Türk halkının da yararlanmasının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, KKTC’nin turizm faaliyetlerinin tüm dünyaya tanıtılacağını söyledi.

Ersoy, “KKTC’nin turizm faaliyetlerinin tüm dünyada tanıtılması için TİKA çok güzel bir tanıtım filmi çekti. Bu film her yerde kullanılacak. Türkiye adına yapılan çalışmalar çok iyi sonuç verdi, KKTC içinde vereceğinden eminim. Türkiye olarak nu tanıtımlara destek vereceğiz ve KKTC’nin tanıtımını daha da üst düzeye çekeceğiz” dedi.

Turizm açısından KKTC ye yatırımların arttığının da altını çizen Ersoy, Ercan Havaalanı’nın da yenilenmekte olduğunu ve KKTC’nin her yönü ile yoğun turist almaya hazır hale geldiğini söyledi.

Başbakan Ersin Tatar da konuşmasında, “KKTC’nin tanıtımında Türkiye’nin çalışmaları çok önemli. Burada kültür turizmi de yapılabilir. KKTC dediğimizde Doğu Akdeniz’in bu köşesin de her şeyi ile cennet gibi bir ülke bunu anlatıp tanıtmak lazım ki turist çekebilelim” dedi.

Eğitimin de turizmin bir bacağı olduğunu kaydeden Tatar, yabancı ülkelerden buraya gelen öğrencilerin KKTC’yi memleketlerinde anlattıklarını ifade etti.

KKTC’nin önemli birtakım başarılara imza attığını da söyleyen Başbakan Tatar, artık daha büyük hedeflerden bahsedilmesi gerektiğini, bunu başarabilmek için de Türkiye’nin önemli katkılarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir