Cuma , Mayıs 29 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Genel Sağlık Sigortası’nın Etkin Kullanımını Sağlayacak Otomasyon Konusunda Toplantı Yapıldı

Genel Sağlık Sigortası’nın Etkin Kullanımını Sağlayacak Otomasyon Konusunda Toplantı Yapıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri ile TC Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı’ndan gelen teknik heyet, genel sağlık sigortasında etkin kullanımı sağlayacak otomasyon konusunda toplantı gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleşen toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Erçin Tekakpınar, Bakanlık Müdürü Efsun Salel, Sosyal Sigortalar Dairesi Müdürü Ayşe Avseven ile Sosyal Sigortalar Dairesi Bilgi İşlem Sorumlusu Ahmet Demirağ katıldı.

Sosyal Sigortalar Dairesi tarafından şu anda vatandaşa sunulan doktor ve eczane işlemleri ile ilgili sunum yapan Bilgi İşlem Sorumlusu Ahmet Demirağ, Sosyal Sigortalar Dairesi ve eczaneler tarafından ortak kullanılan otomasyon sistemi hakkında heyete teknik bilgi verdi.

İki gün boyunca ülkemizde temaslarda bulunan TC Sağlık Bakanlığı Bilişim Uzmanları Heyeti ile KKTC Sağlık Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri tarafından; sağlık alanında tam otomasyona geçilmesi amacıyla; tüm sağlık birimleri, hastaneler ve eczanelerdeki otomasyon konusunda alt yapı ve donanımla ilgili detaylı bir inceleme raporu hazırlanacak ve yol haritası çizilecek.

 

 

KAYNAK: ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI SOSYAL MEDYA HESABI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Japonya’nın Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem…

Japonya’nın Honşu Adası’ndaki Gifu eyaletinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yerel saatle 19.05’te meydana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir