Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Töre’den Geçitkale Havaalanı’yla İlgili Karara Destek

Töre’den Geçitkale Havaalanı’yla İlgili Karara Destek

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, İnsansız Hava Aracı ve Silahlı İnsansız Hava Araç’ların Kıbrıs’ta ve Doğu Akdeniz’de görev üstlenmelerinin güvenlik açısından zaruri bir hal aldığını belirterek, Geçitkale Havaalanı’nın bölgede gelişen askeri faaliyetler karşısında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’ne tahsis edilmesini, yerinde bir karar olarak değerlendirdi.

Töre yazılı açıklamasında, Rumların askeri faaliyetlerinin, silahlanmaya ayırdıkları bütçenin, 2020 yılında dokuz ayrı yerde daha sondaj yapacak olmalarının, Rum-Yunan ilişkisinin kışkırtıcı faaliyetlerinin artarak devam edeceğinin göstergesi olduğunu” kaydederek, Türkiye ve KKTC’nin daha etkin kararlar almasının şart olduğunu dile getirdi.

Töre, bunun, caydırıcı güç olarak Türk ordusunun bölgede daha etkin rol almasıyla sağlanabileceğini belirterek, “Rum-Yunan ikilisi ve işbirlikçisi ülkeler Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs’ın etrafında hakimiyet kuramayacaklardır” dedi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir