Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’ye Sert Tepki

TC Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’ye Sert Tepki

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi’nde ve Senatosu’nda kabul edilen 2020 yılı Ulusal Savunma Yetki Yasası taslağına ilişkin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik uygulanan silah ambargosunun kaldırılmasına teşebbüs edilmesinin adada tehlikeli bir tırmanışa yol açacağını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kıbrıs Adası’na uygulanan ABD silah ambargosunun Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne yönelik olarak kaldırılması teşebbüsleri ise Ada’daki çözüm çabalarına sekte vurmaktan ve tehlikeli bir tırmanışa yol açmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır. Tehdit ve yaptırım dilinin, Türkiye’yi ulusal güvenliğini sağlamak için gerekli adımları kararlılıkla atmaktan asla vazgeçiremeyeceğini bir kez daha hatırlatırız. Türkiye’nin aleyhindeki bu tasarruflara karşı gerekli tedbirleri alacağından kimse şüphe duymamalıdır” denildi.

 

 

KAYNAK: TRT HABER

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir