Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay, Bakü Temaslarına Başladı

Uluçay, Bakü Temaslarına Başladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Azerbaycan Milli Meclisi’nin davetiyle katıldığı, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’nin 9’uncu Genel Kurul toplantısı çerçevesinde gittiği Bakü’de temaslarına başladı.

Uluçay bu kapsamda ilk olarak Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Oktay Asadov ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanı sıra  Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Genel Kurul toplantısına katılan  Kırgızistan, Kazakistan ve Özbekistan Parlamento Başkanları ile birlikte Azerbaycan Milli Lideri Haydar Aliyev’in kabrini ziyaret etti, çelenk koydu. Uluçay daha sonra yine konuk heyetler ile birlikte , “Şehitler Yabanı” olarak bilenen bölgede Azerbaycan şehitleri ve Türkiye Cumhuriyeti şehitlerinin kabirlerini ziyaret etti.

Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Genel Kurul toplantısında yer alacak Başkan Uluçay’ın Genel Kurul çerçevesinde KKTC’yi temsilen bir konuşma yapması bekleniyor. Uluçay’a Bakü temaslarında KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer,  Özel Kalem Müdürü Çağlar Gulamkadir ve Meclis Dışilişkiler  Müdürü Yasa Yeşilada eşlik ediyor.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir