Cumartesi , Temmuz 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Töre Ve Bazı Milletvekilleri Geçitkale Havaalanı’nı Ziyaret Etti

Töre Ve Bazı Milletvekilleri Geçitkale Havaalanı’nı Ziyaret Etti

Geçitkale Havaalanı’na geçtiğimiz günlerde 5 saatlik uçuşun ardından ulaşan ve buradan ilk görev uçuşunu yapan Bayraktar TB2 tipi İnsansız Hava Aracı ve uçuş alanları bugün Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve bazı Milletvekilleri tarafından ziyaret edildi.

Töre ziyarette yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin silahlanma çabasına değinerek, bu durum karşısında Türkiye’nin bölgedeki caydırıcı gücünün artırılması gerektiğini vurguladı ve bu çerçevede Geçitkale Havaalanında İHA’ların konuşlandırılmasının barışa hizmet açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.

Töre, Türkiye’yi ve Türk Silahlı Kuvvetleri desteklediklerine dikkati çekerek, Türk ordusunun bölgedeki gücünün artırılmasıyla caydırıcılığın da o kadar artacağını söyledi ve bölgede barış ve huzurun arzulandığını ancak Rumların sergilediği tutum karşısında pek de mümkün görünmediğini kaydetti.

Zorlu Töre Türkiye’nin bölgede Stratejik gücünü artırmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN TATAR İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ersin Tatar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık Basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir