Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “İklim Değişikliği ve Kadın” Konulu Seminer Düzenlendi

“İklim Değişikliği ve Kadın” Konulu Seminer Düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı “Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi” kapsamında “İklim Değişikliği ve Kadın” konulu seminer düzenlendi.

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan seminerde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, çevreyi korumak için daha fazla geç kalınırsa kurtaracak bir şeyin bulunamayacağını söyledi.

Dünyanın insan eliyle tahrip edildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Akıncı, artık buna dur demek gerektiğini ifade etti.

Akıncı, “ çevremizde ağaçları nasıl yok etmeyelim, nasıl yeşile daha yeşil katalım, sularımızı nasıl koruyalım, çevremizi nasıl koruyalım, evlerimizde alabileceğimiz tasarruf tedbirleri nedir. Devlete düşen görevlerin yanısıra bireylere düşen sorumluluklar nelerdi. Bütün bunları düşünerek kendi çapımızda katkı koymaya çalışıyoruz. Mesela basit bir örnek söyleyeyim, şu sıralarda arkadaşlar iklimle ilgili bir kitapçık hazırlıyorlar” dedi.

Akıncı, “çevremizi korumada ve gelecek kuşaklara bunları aktarma sorumluluğunda, kadın- erkek omuz omuza mücadele yapmamız lazım. Ama kadınların dönüştürücü gücüne, ben de inanıyorum, kadınların öncülüğünü yaptığı, başını çektiği mücadelelerin başarıya ulaşabileceğine inanıyorum ve bu konuda hepinize başarılar diliyorum. Ben de bu çabanın bir parçası olarak sizlerle birlikte omuz omuza yürümek istiyorum” dedi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir