Cuma , Ocak 22 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sucuoğlu: “Dr. Küçük’ü Özlem ve Saygıyla Anıyoruz”

Sucuoğlu: “Dr. Küçük’ü Özlem ve Saygıyla Anıyoruz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün 36.ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Sucuoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Halktan biri olarak halk için siyaset yapan Dr. Fazıl KÜÇÜK, her zaman alçak gönüllü, halkı ile iç içe, yardımsever, yüreği insan sevgisiyle dolu kişiliğiyle, Kıbrıs Türk Halkının en sıkıntılı günlerinde çok büyük bir özveriyle çalışarak halkçılığı, cesareti, kararlılığı ve inancıyla halka büyük bir önder olmuş; toplumun tüm kesimleri tarafından büyük saygı ve sevgi görmüştür. Adada Kıbrıs Türklerinin maruz kaldığı baskı ve zulüm günlerinde, halkını bir ve birlikte tutarak ortaya koymuş olduğu çaba, Dr.Küçük’ün halkı için her fedakarlığa katlanan bir Lider olarak duruşunun en büyük sembolüdür. O’nun milli mücadele uğruna yılmadan usanmadan yaptıkları Türk toplumunun güç, güven ve direniş kaynağı olmuştur.Onun bizlere bıraktığı mirası devam ettirerek gelecek nesillere aktarmak, bununla birlikte Kurduğumuz devleti güçlendirerek halkımızın refah seviyesini arttırmak için çalışmak, bizlerin en büyük görevidir. KKTC’nin aydınlık geleceği için O’nun özgürlük mücadelesindeki duruş ve düşüncelerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Özgürlük Mücadelesi Liderimizi, aramızdan ayrılışının 36.yıldönümünde saygı rahmet ve özlemle anıyoruz. ”

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir