Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Hacca Gitmek İsteyen Vatandaşlar Kayıt İşlemlerini T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Yapmaları Gerekiyor

Hacca Gitmek İsteyen Vatandaşlar Kayıt İşlemlerini T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine Yapmaları Gerekiyor

 

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği, KKTC’den 2020 yılında Hacca gitmek isteyen vatandaşların kayıt işlemlerini Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliğine şahsen yapmaları gerektiğini duyurdu.

TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 2 Aralık 2019 tarihi itibari ile başlayan ön kayıt işlemlerinin, 1 Ocak-28 Şubat tarihleri arasında ön kayıt ve kesin kayıt şeklinde devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, kontenjan durumuna göre hacı adaylarının herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için işlemlerini son günlere bırakmamaları gerektiği duyuruldu.

Detaylı bilgi için Din Hizmetleri Müşavirliğine müracaat edilebileceği belirtilen açıklamada, bilgi için 229 22 20 numaralı telefon aranabileceği gibi www.kktcdinhizmetleri.com sayfası ziyaret edilebileceği belirtildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

Sağlık Bakanlığı, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi kararları çerçevesinde yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre; “ 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir