Cuma , Ocak 22 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu Londra’da… “İngiltere’deki Çocuklarımıza Her Türlü Katkıyı Yaparak Dil ve Kültürü Öğretmek Zorundayız”

Çavuşoğlu Londra’da… “İngiltere’deki Çocuklarımıza Her Türlü Katkıyı Yaparak Dil ve Kültürü Öğretmek Zorundayız”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Londra’daki temasları çerçevesinde Kıbrıs Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.  Türk okullarını da ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, temaslarını BRT’ye değerlendirdi.

Çavuşoğlu, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin çocuklarının dillerini ve kültürlerini öğrenmeleri için her türlü katkıyı yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Londra’daki Türk okullarının sorunlarını ele aldıkları görüşmeler yaptıklarını da belirten Çavuşoğlu, öğretmenlerin sıkıntılarını, çözüm önerilerini dinlediklerini söyledi.

Çavuşoğlu, “Halkın sorunlarının çözümlenmesi, kültürleriyle geleceğe taşınmaları konusunda mutabıkız. Buna engel olabilecek sıkıntı varsa onu da aşacağız. Londra’daki Türk halkı bizim için Kıbrıs’taki Türk halkı ne anlama geliyorsa odur. Biz burayı asla terk etmeyeceğiz. Her türlü katkıyı yaparak buradaki çocuklarımızın dillerini, kültürlerini onlara öğretmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı 95 Günde 100 Bin’i Aşkın Kişi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan ve 47 yılın ardından bir bölümü 8 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir