Perşembe , Şubat 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanlığı: ‘Ülkemizde Şu Anda Koronavirüsü Vakası Yok’

Sağlık Bakanlığı: ‘Ülkemizde Şu Anda Koronavirüsü Vakası Yok’

Sağlık Bakanlığı, Çin’de görülen ve başka ülkelere de yayılmakta olan Koronavirüs 2019 ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Açıklamada; “Bir salgın olarak kabul edilen bu durumla ilgili Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan risk değerlendirmesinde virüsün Çin’de ve bölge ülkelerinde yüksek riskli bir halk sağlığı tehdidi olduğu belirtilirken, global anlamda orta düzeyde bir halk sağlığı riski olduğu kaydedildi.  Ülkemizde şu anda böyle bir hasta olmamakla birlikte bu noktada bakanlığımız ,yeni korona virüs enfeksiyonuyla ilgili olarak ilk risk değerlendirme toplantısını yapma kararı almış ve bugün gerçekleştirmiştir. Bakanlığımız yapılan değerlendirmeler sonucunda halkımızdan, şu an için genel hijyen konularına özen göstermelerini ve mümkünse salgının görüldüğü bölgelere zorunlu değilse seyahat etmemelerini istiyor. İlerleyen günlerde konuyla ilgili yeni bilgiler ışığında gerekli bilgilendirmeler ve değerlendirmeler bakanlığımız tarafından yapılacaktır.”

 

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, 5’inci Avrasya Yükseköğretim Zirvesinde Konuşma Yaptı

İstanbul’da düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin açılışında konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir