Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Amcaoğlu: “Kamu Çalışanlarına Ve Emeklilere %5.5-6 Oranında Hayat Pahalılığı”

Amcaoğlu: “Kamu Çalışanlarına Ve Emeklilere %5.5-6 Oranında Hayat Pahalılığı”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, kamu çalışanlarının ve emeklilerin Ocak ayı maaşlarına yüzde 5 buçuk 6 oranında hayat pahalılığı yansıyacağını açıkladı.

Amcaoğlu, “Özellikle Ocak ayı sonunda gerçekleşen hayat pahalılığı oranları ki yüzde 4.09’dur. Bunun üzerinde bazı vergi düzenlemeleri ile birlikte şahsi indirimlerin de yeniden hayata geçirilmesi ile yaklaşık 5.5–6 seviyelerinde tüm kamu çalışanlarına ve emeklilere yansıması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Yarın emeklilerin, Cuma günü de kamu çalışanları ödenmesi ile hayat pahalılığı maaşlara yansıtılacak” dedi.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, gelinen noktada hem hayat pahalılığı ile ilgili uygulama yapacaklarını hem de asgari ücrete paralel bir şekilde artışların uygulanacağını ifade etti.

Amcaoğlu, “Maliyenin görevi sadece maaş ödemek değildir. Maaş ve ödemeler dışında yaptıklarımızı da her ay sonu basın aracılığı ile vatandaşla paylaşıyoruz. Yaklaşık 235 Milyon TL’lik bir cari borç açığını güncelleyen bir Maliye Bakanı olarak geçmişe baktığımızda şuan önümüzde öyle devasa duran bir sıkıntı yok” diye konuştu.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir