Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kudüs’ün İsrail’e Verilme Planı Asla Kabul Edilemez”

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kudüs’ün İsrail’e Verilme Planı Asla Kabul Edilemez”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin açıkladığı sözde barış planı ile ilgili, “Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs’ün İsrail’e verilme planı asla kabul edilemez. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal ziyareti dönüşünde gündemi değerlendirerek , “Koronavirüs hızla yayılıyor. Çin’de çok sayıda insan hayatını kaybetti. Çok sayıda insan etkilenmeye başladı. Bazı ülkeler tedbirler açıkladı. Bizde henüz herhangi bir sıkıntı söz konusu değil. Ancak Çin’de de 25 kadar Türk, 10 kadar da Azeri vardı. Onların Türkiye’ye dönme gibi arzuları var. Tedbirlerinizi alın, Azeri kardeşlerimizi de dahil edin. Karantinaya almak suretiyle bu kardeşlerimizi Türkiye’ye getirelim” dedik. Türkiye içinde şu an itibarıyla herhangi bir sıkıntı söz konusu değil ama arkadaşlarımız oraya dayalı olarak da her türlü tedbiri alarak adımlarını atıyorlar” ifadesini kullandı.

 

 

KAYNAK: TRTHABER

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir