Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Vizyon 2035 Çalıştayı Tamamlandı

Vizyon 2035 Çalıştayı Tamamlandı

Ekonomi ve Enerji Bakanlığının koordine ettiği “Vizyon 2035” projesinin ikinci etap toplantıları çerçevesinde düzenlenen çalıştay dün tamamlandı.

Vizyon 2035 kapsamında bugüne kadar 7 tematik alanda gerçekleştirilen12 istişare toplantısının sonuncusu olan ve 100 civarında bürokratın katıldığı 2 günlük çalıştayda, kısa, orta ve uzun dönemli planları ihtiva edecek stratejik planın altyapısı oluşturuldu. Böylece Bakanlar Kurulu’na öneriler sunan Vizyon 2035’in temel ilkeleri belirlenmiş oldu.

2 günlük çalıştayı BRT’ye değerlendiren Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, kamunun üst kademe yöneticilerini bir araya getiren çalıştayda tematik çalışmalarda ortaya çıkan bulguların değerlendirildiğini söyledi.

Taçoy, “Bugüne kadar yapılan çalışmalarda sektörlerden gelen insanlar bu çalışmayı yaptı. 140 kişi ile başlatmış olduğumuz programı gerçek anlamında uzmanlarıyla ve yüzlerce kişinin her tematik alandaki katılımıyla değerlendirip hedefin belli olduğu bir noktaya geldik. Bundan sonrası artık bu adımların nasıl atılacağının hesaplanması ve planlanmasıdır” dedi.

Bakan Taçoy, Vizyon 2035’in tam olarak hazır olabilmesi için 6-7 aylık bir çalışmaya daha ihtiyaç olduğunu kaydetti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir