Pazartesi , Eylül 28 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Gıda Güvenliği Risk Değerlendirme Kurulu Korona Virüsü Salgınını Değerlendirdi ve Bazı Kararlar Aldı

Gıda Güvenliği Risk Değerlendirme Kurulu Korona Virüsü Salgınını Değerlendirdi ve Bazı Kararlar Aldı

Gıda Güvenliği Risk Değerlendirme Kurulu, dün toplanarak korona virüsü salgınını değerlendirerek bazı kararlar aldı.

Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener başkanlığında, Başbakanlık’ta gerçekleştirilen toplantıyla ilgili yapılan açıklamada, “Dünyada ciddi bir salgın olarak beliren Korona virüsünün ele alındığı toplantıda, insan sağlığı için ciddi potansiyel bir risk içeren ve insan sağlığını tehdit eden bu riskin yayılması veya yayılma olasılığı   değerlendirilerek bazı kararlar alındı” denildi.

Kurul, işlenmiş ürünlerde herhangi bir sınırlamaya gerek duyulmadığına, ancak riskli bölgelerden gelecek olan ürünler için menşei ve ürünün niteliğine göre Veteriner Dairesi’nin vereceği ön izinle risk temelli inceleme yapılarak ürünlerin ithalatına sınırlamalar getirilebilmesine karar verdi.

Kurul, risk grubuna giren çiğ, donmuş ve bu gibi tüm ürünler için 56/2014 sayılı Gıda ve Yem Yasası uyarınca gerekli tüm tedbirlerin hızla alınması ve bu kapsamda yürürlükteki mevzuat uyarınca gereken tüm çalışmaların yapılması kararını verdi.
 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meclis Başkan Yardımcısı Töre Azerbaycan’a Destek Mesajı Verdi

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, yazılı açıklama yaparak Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını kınadı. Töre açıklamasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir