Salı , Mart 2 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Eroğlu Mersin’de… “Ana Vatansız KKTC Olmaz”

Eroğlu Mersin’de… “Ana Vatansız KKTC Olmaz”

3’üncü Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Bir dizi program için gittiği Mersin’de Vali Ali İhsan Su’yu ziyaretinde yaptığı konuşmada,  “Türkiye bizim ana vatanımızdır. Benim siyasi hayatım hep bunu söyleyerek geçmiştir. Gençleri ana vatan sevgisiyle yetiştirmeye çalıştım. Hep şunu söyledim, ana vatansız KKTC olmaz. Türkiye Cumhuriyeti olmadan bizim o topraklarda huzur ve güven içerisinde yaşamamız mümkün değil.” dedi.

 

Eroğlu, valiliğin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i de ziyaret etti. Eroğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye ve KKTC’nin uyum ve iş birliği içerisinde bugünlere geldiğini söyledi.

 

Eroğlu,Türkiye’nin KKTC için önemli bir ülke olduğunu kaydetti.

 

Eroğlu, Kıbrıs Barış Harekatı sırasında doktorluk yaptığını belirterek, “Savaşın gerçek yüzünü cephe gerisinde olanlar daha iyi görür. İnşallah bir daha yaşanmaz. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’na gelinceye kadar da yaşadığımız şeyler var. Gençlere hep şunu söylerim, ‘1974 Harekatı’yla Kıbrıs Türkü toplu mezarların eşiğinden dönmüştür’ Gerçek odur. Rumların planı bir gece hepimizi toplu mezarlara gömmekti. Barış Harekatı öyle bir darbe vurdu ki onlara çok şükür harekatın yarattığı coğrafya üzerine devlet kurdurdu. Yani kötü komşu bizi devlet sahibi yaptı.” değerlendirmesinde bulundu.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir