Cuma , Temmuz 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “İngiltere’den Direk Uçuşların Başlaması Mümkündür”

Başbakan Tatar: “İngiltere’den Direk Uçuşların Başlaması Mümkündür”

Başbakan Ersin Tatar, “İngiltere’den direk uçuşların başlaması mümkündür. Gerekli düzenlemeler yeni terminalin de tamamlanmasının ardından yapılacak “ dedi.

Tatar, İngiltere’nin adayı çok iyi bildiğini ve Brexit’ten sonra yeni bir sayfa açacağını belirtti. Direk uçuşlar konusunda bir sempati olduğunu da gördüğünü dile getiren Tatar, buradaki havaalanında yapılacak gerekli düzenlemenin yapılması ve güvenlik tedbirlerinin artırılarak direk uçuşların başlaması için de en erken zamanda girişimlerin yapılacağını söyledi.

İngiltere temaslarını tamamlamasının ardından beraberindeki heyetle birlikte dün akşam KKTC’ye dönen Başbakan Tatar, Ercan havalimanında düzenlediği basın toplantısında, İngiltere temasları halkında basına bilgi verdi.

Temaslarının çok yararlı geçtiğini dile getiren Tatar, ilk önce İngiliz parlamentosunda olumlu görüşmeler yapıldığını söyleyerek, artık Kıbrıs Türk halkının sesinin daha da yüksek duyulmasının sağlanması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs Türk halkının hak arayışında lobicilik faaliyetlerinin daha da artması gerektiğini dile getiren Tatar, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin daha da lobicilik yapması gerektiğini de kaydetti.

Tatar, İngiltere’deki Türklerin en önem verdiği konunun seçme ve seçilme hakkı olduğunu fakat seçilme konusunun Anayasal bir düzenleme gerektirdiğinden dolayı ilk olarak seçme hakkı konusunun ivedilikle yapılması gerektiğini kaydetti.

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TC Milli Savunma Bakanı Akar Libya’da

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Güvenlik ve Askeri İşbirliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir