Perşembe , Temmuz 9 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Resmi Gazete Haberleri…

Resmi Gazete Haberleri…

Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde görev yapacak personel için ödenecek rakamlar belirlendi.

Bakanlar Kurulu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, Yüksek Seçim Kurulu ve ilçe Seçim Kurullarında görevli Yargıçlara, Yüksek Seçim Kurulu Genel Sekreterliği ile ilçe Seçim Kurulları Daimi Seçmen Kütükleri Bürolarında görevli personele ve dıştan görevlendirilecek kamu görevlilerine (Memur – Geçici Memur – işçi – Geçici işçi – Özelleştirme Yasası’na tabi olan çalışanlar) normal çalışma ve idari tatil günleri için yüzde 100 ek mesai esası üzerinden ödeme yapılacak.

Ayrıca seçim günü sandık kurullarında görev yapacak Sandık Kurulu Başkanlarına 500 TL, Sandık Kurulu Üyelerine 400 TL ödenecek.

Patates İthaline Sınırlı İzin

Patates hasadındaki gecikme nedeniyle ihtiyacın karşılanması amacıyla ithalatçılara yüzde 15 oranında patates ithal izni verildi.

İrsen Küçük İçin Anıt Mezar

 Merhum Başbakan İrsen Küçük’e anıt mezar yapılıyor. Bakanlar Kurulu, “merhum Başbakan İrsen Küçük’ün Anıt Mezarı ve Çevre Düzenlemesi” konusunda Başbakanlığı yetkili kıldı ve ihtiyaç duyulan 79 bin 200 TL’nin Maliye Bakanlığı’nın “öngörülmeyen giderler ödeneği” kaleminden karşılanmasına karar verdi.

Asgari Ücrete İtiraz Süreci Devam Ediyor

 Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun 10 Şubat’ta oy çokluğuyla onayladığı asgari ücret Resmi Gazete’de yayımlandı ve itiraz süreci başlatıldı.

1 Şubat’tan geçerli olacak aylık brüt 3 bin 600TL, haftalık  830.77 TL, günlük 166.15 TL ve saatlik 20.77 TL olarak belirlenen asgari ücrete on gün içinde itiraz edilebilecek.

Çiçek Hastalığının Bildirimi Zorunlu Kılındı

 Dipkarpaz köyünde görülen ve küçükbaş hayvanlarda ölüm ve maddi kayıplara yol açan çiçek hastalığı, bildirimi zorunlu hastalıklar arasına alındı.

Bakanlar Kurulu kararına göre, hastalığın yayılmasının önüne geçilebilmesi için çiçek hastalığı “Acil Eradikasyon Önlemlerine Tabi Bildirimi Zorunlu Hayvan Hastalığı” olarak ilan edildi. Kararda ayrıca bu hastalık yüzünden hayvanları zarar gören üreticilerin “Hayvancılık Zorunlu Sigorta (Değişiklik) Tüzüğü” uyarınca tazmin edileceği belirtildi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yayla Sahilinde İki Suriyeli Göçmen Polisin Dur Emrine Uymayınca Açılan Ateşle Yaralandı

Polis Basın Subaylığı, bu sabah Yayla sahiline çıkan Suriyeli göçmenlerden ikisinin polisten kaçmaya çalışması ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir