Cuma , Nisan 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / FUAT OKTAY: “İKİNCİ BİR YARIM ASRI ASLA BEKLEYEMEYİZ”

FUAT OKTAY: “İKİNCİ BİR YARIM ASRI ASLA BEKLEYEMEYİZ”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Türkiye’nin de Kıbrıs Türk tarafının da haksızlıklar karşısında sabrının tükendiğini belirterek, “İkinci bir yarım asırı asla bekleyemeyiz” dedi

Başbakan Ersin Tatar,  Kapalı Maraş Açılımı Toplantısı’na katılmak için ülkeye gelen Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve beraberindeki heyet onuruna Lefkoşa’da yemek verdi.

Fuat Oktay gecede yaptığı konuşmada,  Türkiye’de hükümetin, turizm konusunda bir çalışma başlattığını, Türkiye’nin 2023 yılına kadar  turist sayısını 54 milyondan 75 milyona,  turzim gelirini de  65 milyar dolara çıkarmayı hedeflediğine işaret etti ve “Türkiye’ye turist çekme konusunda yapılan  tüm çalışmalara KKTC dahil edilecektir”  dedi.

Kapalı Maraş’ın açılması konusunda Oktay, Kapalı Maraş’ı Kıbrıs Türkünün geleceği açısından, refahının gelişmesi açısından, iki halk arasında sosyal barışın gelişmesi açısından son derece önemli gördüklerini kaydetti.

Oktay, çözüm için yarım asırdır görüşmelerin sürdürüldüğünü, bu süreçte Rum Kesimi’nin Avrupa Birliği’ne alındığını, Kıbrıs’ta çözüm için Rum tarafına herhangi bir baskı da yapılmadığını, diğer tarafta da Maraş’ın çürümeye terk edildiğini söyledi.

Türkiye’nin de Kıbrıs Türk tarafının da haksızlıklar karşısında sabrının tükendiğini belirten Oktay, “hiçbir yerdeki sabrımız sonsuz değildir” dedi.

Oktay,  “İkinci bir yarım asırı asla bekleyemeyiz” dedi.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bayındırlık Ve Ulaştırma Bakanlığı: Türkiye’den KKTC’ye Gemi Seferleri Devam Etmektedir

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, KKTC vatandaşlarının Türkiye’den ülkeye gelebilmesi için gemi seferlerinin devam edeceğini belirtti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir