Cuma , Nisan 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, 5’inci Avrasya Yükseköğretim Zirvesinde Konuşma Yaptı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, 5’inci Avrasya Yükseköğretim Zirvesinde Konuşma Yaptı

İstanbul’da düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin açılışında konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, KKTC’de 140 ülkeden öğrenci ve 90 ülkeden öğretim görevlileriyle oluşan kültürde din, dil, ırk, renk ayrımı olmadığını, inanç, kültür, düşünce ve ifade özgürlüğü olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu, Avrasya Üniversiteler Birliği (EURAS) desteğiyle Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen 5. Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nin açılışında, KKTC’yi “üniversiteler adası” olarak adlandırdıklarını dile getirdi.

KKTC’nin 21 üniversite ve 103 bin öğrenciyle dünyaya katkıda bulunduğunu kaydeden Çavuşoğlu, şunları söyledi:
“Üniversitelerimizin akredite olmasıyla 140 ülkeden gelen öğrencilerimiz, 90 ülkeden gelen öğretim görevlilerimizle ve kültürlerin buluşmasıyla oluşan kültürümüzün içerisinde, din, dil, ırk, renk ayrımı yok; inanç özgürlüğü, kültür özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, ifade özgürlüğü var. Bütün hedef, daha mutlu bir dünya, daha sağlıklı bir dünya yaratılmasına katkıda bulunmak.”

Çavuşoğlu, akademik kadronun uluslararası yeterliliklerine ve üniversitelerin uluslararası standartlara ulaşma gayretine işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve YÖK’ün destekleriyle oluşturduğumuz üniversiteler adası hedefine ulaşmak için her gün bir adım atmaktayız.” dedi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sucuoğlu: İşten Durdurma Yasaklanıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz  Sucuoğlu, yaptığı açıklamada, özel sektörde çalışanların mağdur olmaması için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir