Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / BAŞBAKAN TATAR :“BÖLGEDE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANMAKTA, BİR KIRILMA NOKTASINDAYIZ”

BAŞBAKAN TATAR :“BÖLGEDE ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANMAKTA, BİR KIRILMA NOKTASINDAYIZ”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, bölgede çok önemli gelişmeler yaşanmakta olduğuna  dikkati çekerek “Bir kırılma noktasındayız. Ya Türkiye ile birlikte haklarımızı savunacak daha güzel, daha refah günlere doğru ilerleyeceğiz, ya da, başkalarının oyunlarına kanıp, güvenliğimizden, özgürlüğümüzden olacağız” dedi.

UBP’den yapılan yazılı açıklamaya göre Başbakan Tatar,  dün sabahtan başlayarak akşam saatlerine kadar Gazimağusa Suriçi ile bazı köyleri ziyaret etti.

Başbakan Ersin Tatar’ın ilk önce Ulusal Birlik Partisi Gazimağusa ilçe binasını ziyaret etti.

Tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan ziyarette

yaptığı konuşmada Başbakan Tatar, şehit düşenlere Allah’tan rahmet diledi ve Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde çıkan yangından ötürü duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Yangının ardından Başbakanlık koordinasyonunda oluşturulan kriz masasıyla çalışmalara başlandığını dile getiren Tatar, yaraların el birliği ile en kısa sürede sarılacağını kaydetti.

Tatar, daha sonra beraberinde UBP Genel Sekreteri, bazı bakanlar ve milletvekilleri ile Gazimağusa Suriçi’ni ziyaret etti.

Başbakan Tatar,  daha sonra, bazı  Mesarya köylerine ziyaretlerde bulundu.

Tatar, ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarında bölgede çok önemli gelişmeler yaşanmakta olduğuna dikkati çekerek “ Bir kırılma noktasındayız. Ya Türkiye ile birlikte haklarımızı savunacak daha güzel, daha refah günlere doğru ilerleyeceğiz, ya da, başkalarının oyunlarına boyuna kanıp, güvenliğimizden, özgürlüğümüzden olacağız” dedi.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir