Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli: “Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Bugün Poliklinik Hizmetleri Ve Bir Çok Bölüm Hizmet Verecek”

Sağlık Bakanı Pilli: “Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Bugün Poliklinik Hizmetleri Ve Bir Çok Bölüm Hizmet Verecek”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, düzenlediği basın toplantısında, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Cuma günü meydana gelen yangın  sonrasında  hastanede bugün  poliklinik hizmetleri, röntgen, laboratuvar, ayaktan tanı, göğüs hastalıkları, enfeksiyon servisi, diyaliz, onkoloji, nükleer tıp bölümleri ile  Thalasseamia ve Diyabet Merkezlerinin hizmet vereceğini açıkladı.

Cuma günkü yangında yanan kardiyovasküler cerrahi ve anjiyo merkezi yoğun bakım bölümleri  dışındaki tüm bölümlerin de yarın açılacağını belirten Pilli, Çarşamba günü ise kardiyovasküler cerrahi ve anjiyo merkezi hariç ameliyathanelerin  hizmete gireceğini söyledi.

Acil hastaların bugün Yakın Doğu Üniversitesi ve Kolan Hastahaneleri’ne başvurmaya devam edebileceğini ifade eden Pilli, “halkımızın gönlü rahat olsun”  dedi ve en kısa sürede hastanenin çok daha iyi hizmet vermesi için çalışmaya devam ettiklerini vurguladı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir